telefon: +48 (22) 226 84 84 | e-mail: biuro@k-rain.com.pl

DRIP 16 RAIN-BIRD Kompensacja PODZIEMNA 33cm Brązowa, linia kroplująca STRONG (100mb)

XFCV_md[1].jpg
Dostępność: produkt dostępny
Cena: 791,51 zł Brutto (w tym VAT 23%)
Cena:643,50 zł netto
szt
Kod:
Opis

Stosowana na terenach zieleni. Przeznaczona do układania pod powierzchnią terenu. Linia kroplująca XFS to innowacyjny produkt firmy Rain Bird umożliwiający efektywne, niezawodne i przyjazne środowisku nawadnianie podpowierzchniowe. Opatentowana technologia ekranów miedzianych stanowi ochronę kroplowników przed wnikaniem korzeni, w przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań wykorzystujących w tym celu potencjalnie niebezpieczne środki chemiczne. Dzięki temu, otrzymano trwały, nie wymagający konserwacji podziemny system nawadniający. Nawadnianie podpowierzchniowe jest postrzegane jako idealna metoda skutecznego nawadniania krzewów, roślin i trawników.

Zakopana linia kroplująca nie jest narażona na oddziaływanie wiatru, parowanie, czy zniszczenia przez wandali, efektywnie zużywając 30 – 70% mniej wody niż zraszacze. Nie występuje tu także efekt niepotrzebnego polewania przyległych chodników, budynków itp. Linia kroplująca XFS oferuje do 90% efektywnego wykorzystania wody przez trawę, krzewy i rośliny. Cechą szczególną pozycjonującą linię XFS znacznie wyżej od pozostałych podpowierzchniowych linii kroplujących jest opatentowana przez firmę Rain Bird technologia ekranów miedzianych. Technologia ta, chroni kroplowniki przed wnikaniem korzeni, nie wykorzystując w tym celu filtrów chemicznych. Ta unikalna i wyłączna technologia firmy Rain Bird zastępuje środek chemiczny o nazwie trifluralina używany w podpowierzchniowych liniach kroplujących innych producentów (od 2009 r. używanie trifluraliny jako herbicydu zostało zakazane przez Unię Europejską).

  • linia kroplująca z kompensacją ciśnienia
  • średnica zewnętrzna: 16,1 mm
  • średnica wewnętrzna: 13,6 mm
  • grubość ścianki: 1,2 mm
  • wydatek wody z kroplownika: 2,3 l/h
  • rozstaw kroplowników: 33 cm
  • zalecane ciśnienie pracy: 0,6 – 4,0 atm.
  • kolor: brązowy
  • długość na rolce: 100 m
  • zalecany stopień filtracji wody: 125 mikronów

Sprzedawana na pełne rolki

Szkolenia Systemy nawadniające są przedmiotem naszej ciągłej troski, dlatego organizujemy profesjonalne szkolenia w zakresie ich projektowania i montażu. W celu poznania szczegółów lub uzyskania informacji na temat terminów naszych szkoleń, obejmujących nawadnianie ogrodów, zapraszamy do kontaktu mailowego. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania.

 

Jeżeli chcesz otrzymać informację o kolejnym terminie szkolenia dodaj swój adres email tutaj:
Jesteśmy uczestnikiem programu Rzetelna Firma
Pracujemy tylko na oryginalnych produktach
Proszę czekać